Facebook

Skręcamy bryły, czyli 12. dzień warsztatów w ramach projektu „Nasz autoportret”

Dodał: piotrek   Dnia: 10 czerwiec 2014

„Nasz autoportret” to autorski projekt Mariusza Grabarskiego, studenta Akademii Sztuk Pięknych, którego głównym celem jest kreowanie ruchu sąsiedzkiego na ulicy Piaskowej w Warszawie poprzez warsztaty twórcze na przełomie maja i czerwca 2014 roku.

 

Od 28 do 30 maja w ramach projektu tworzyliśmy wraz z młodzieżą z ul. Piaskowej – „wizytówki”, czyli wizje artystyczne młodych ludzi dot. ich samych. „Wizytówki” miały rozmiar 4 x 1,5 m i zawisły na fasadzie Pałacu Branickich w Warszawie, gdzie odbywała się do 7 czerwca wystawa „Światoobraz”, która była partnerem projektu. 31 maja 2014 roku byliśmy już na pikniku przy ul. Piaskowej organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Wola m.st. Warszawy, gdzie wspólnie świętowaliśmy Dzień Dziecka. Przeprowadziliśmy warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży – wspólnie malowaliśmy kredą, a także sprayami. Bawiliśmy się również chustą animacyjną Klanza.

 

Od 2 czerwca wspólnie z uczestnikami projektu, czyli mieszkańcami ul. Piaskowej, przygotowujemy instalację artystyczną, która stanie na osiedlu. Będą to duże sześcienne bryły, które dzieci i młodzież będzie mogła twórczo animować. Chcemy aby służyły jako element scenerii bitwy morskiej albo pięknego ogrodu Alicji z krainy czarów. Dla starszych zaś chcemy, aby te bryły były miejscem spoczynku i swoistą zachętą do rozmowy z sąsiadem.

 

Do tej pory udało nam się w garażu przy ul. Piaskowej zbudować sześć brył – trzy z nich stoją już przy piaskownicy. Dzisiaj, 10 czerwca, chcemy złożyć kolejnych sześć. Dlatego też potrzebujemy wielu rąk do pracy, szczególnie starszej młodzieży i tatusiów, a także… wkrętarek. Bryły te będziemy chcieli rozstawić na osiedlu przy Piaskowej. Za wszelką pomoc i dobre słowo chcielibyśmy już na wstępie wszystkim dobrego serca podziękować!

 

Zdjęcia z projektu, a także filmy, są dostępne TUTAJ.

 

Organizatorem projektu „Nasz autoportret” jest Stowarzyszenie Twórców Kultury „Kulturnatywa”. Partnerem projektu jest Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Wola. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.

 

 

 

512pxKulturnatywa_NaszAutoportret_plakat_10.06

Autorką plakatu jest Magdalena Sajpel.