- Chcemy zerwać ze szkolnym podejściem do kultury i spotkań z młodzieżą. Zajmiemy się Facebookiem, akcjami społecznymi i możliwościami Internetu. Ponadto, będziemy bawić się głosem i nagramy małe słuchowisko radiowe – mówili organizatorzy ze Stowarzyszenia Kulturnatywa przed warsztatami. Żeby nie być gołosłownymi, zaproponowali niestandardową akcję promocyjną – wywiesili w redzkich gimnazjach i centrum miasta olbrzymie plakaty, na których widniała zamaskowana postać w biało-żółto-niebieskiej kominiarce (barwy Redy). Równolegle w Internecie został wrzucony filmik, zapowiadający wielki powrót… Mariana Redzkiego.
Dzięki tej niestandardowej akcji, młodzież tłumnie przybyła na warsztatach, a na nich Piotr Majchrzak i Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia Kulturnatywa dzielili się swoją pasją i umiejętnościami z redzką młodzieżą, chcąc dać im narzędzia i odwagę do działania, realizowania marzeń. Zaproponowali warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, pracy w studiu muzycznym, planowania projektów kulturalnych i społecznych, czy kreatywnego używania narzędzi internetowych. Warsztaty zakończyły się sukcesem, a Marian Redzki na długo pozostanie w głowach młodzieży – zapraszamy do śledzenia jego profilu na Facebooku.
Warsztaty odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Redzie i w Muzycznym Starterze – studiu muzycznym. Projekt był współfinansowany ze środków miasta Reda.
Słuchowisko radiowe z gościnnym udziałem Mariana Redzkiego:
Zdjęcia z II edycji:
Warsztaty twórczo-uruchamiające „Rozwój w biały dzień” to trwający od 13 do 22 lutego 2013 roku bezpłatny, interdyscyplinarny program aktywizujący młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną z terenu gminy Władysławowo.
Projekt „Rozwój w biały dzień” ma stanowić doświadczalne potwierdzenie tego, że kultura w XXI wieku – wbrew stereotypowemu jej postrzeganiu – może być realnym nośnikiem wieloaspektowego (także zawodowego) samorozwoju jednostki, a także może wymiernie przekładać się na obecny kształt rynku pracy zarówno w środowisku lokalnym, jak i globalnym.
Zajęcia dotyczące kreatywnego myślenia i czynnego uczestnictwa w kulturze pozwolą uczestnikom projektu na rozbudzenie potencjału osobistego przez działania quasi-kulturalne, twórcze dyskutowanie, rozwijanie kultury słowa i autoprezentacji. Będą też okazją do zaprezentowania wachlarza możliwości nowych mediów.
Zajęcia z doradztwa zawodowego mają na celu pomóc młodym ludziom w określeniu ich predyspozycji osobowościowych do wykonywania określonego zawodu, a także w przygotowaniu ich do świadomego planowania kariery.
Uczestnictwo w kulturze
13 lutego
9.00 – 12.00 grupa gimnazjalna
13.00 – 16.00 grupa ponadgimnazjalna
14 lutego
9.00 – 13.00 grupa gimnazjalna
13.00 – 17.00 grupa ponadgimnazjalna
Uczestnictwo w rynku pracy
15 lutego
9.00 – 12.00 grupa gimnazjalna
13.00 – 16.00 grupa ponadgimnazjalna
18 lutego – 22 lutego
indywidualne konsultacje z psychologiem-doradcą zawodowym
Urząd Miasta we Władysławowie, ul. Gen. J. Hallera 19,
sala konferencyjna (s. 103, I piętro)
do 12 lutego mailowo: rozwojwbialydzien@kulturnatywa.pl
(wyślij swoje dane: imię, nazwisko, wiek, szkoła, nr telefonu kontaktowego)
13 lutego tylko osobiście: na 15 minut przed rozpoczęciem warsztatów
DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Uczestnictwo w kulturze
„Myślę kreatywnie”
„Działam w kulturze”
Uczestnictwo w rynku pracy
„Ja na rynku pracy” – zajęcia warsztatowe z doradztwa zawodowego
„Moje perspektywy” – konsultacje indywidualne z psychologiem – doradcą zawodowym
Warsztaty z bloku „Uczestnictwo w kulturze” będą prowadzić studenci Uniwersytetu Warszawskiego, animatorzy kultury, twórcy spektakli – m. in. „Bałwochwalcy” (Reda 2011), „Przyjaciel Wesołego Diabła” (Reda 2009, Gdynia 2010), redaktorzy portalu Kulturnatywnie.pl (start portalu – II połowa lutego 2013 r.).
Warsztaty z bloku „Uczestnictwo w rynku pracy” będzie prowadzić mgr psychologii i doradca zawodowy, na co dzień pracujący jako psycholog szkolny.