Facebook

Pif Paf Music Festival wystrzelił po raz trzeci

Dodał: piotrek   Dnia: 31 października 2014

pifpaf_a_nagrodzeni

 

Dwadzieścia cztery godziny spotkań, dyskusji i koncertów. Osiem zespołów i trzystu fanów rockowych brzmień. Cztery nagrody, w tym najważniejsza dla zespołu BAO. Tak w skrócie wyglądał Pif Paf Music Festival – który 25-26 października odbył się w Gdyni.

 

W samo południe dyskusją o prawach autorskich w salonie muzycznym DrumStore rozpoczął się Pif Paf Music Festival organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Kultury „Kulturnatywa”. Przez dwa dni mogliśmy dowiedzieć się sporo o rynku muzycznym, promocji, umiejętności prowadzenia    zespołu oraz wziąć udział w warsztatach. Większość fanów czekała jednak na najważniejsze wydarzenie, czyli koncerty.

 

pifpaf_dyskusje (2)pifpaf_dyskusje

 

Pierwszy dzień muzycznie otworzył zespół Karrakan, który zagrał żywiołowy koncert ku zadowoleniu entuzjastycznie nastawionej publiczności. Następnie na scenie pojawili się punkowcy z formacji The Pale Ass, którzy swoją energią, prostotą przekazu i punkowym uderzeniem zachwycili nie tylko publiczności, ale i jury. Dzięki temu otrzymali nagrodę specjalną – nagłośnienie koncertu – na który niedługo będziemy mogli się wybrać. W sobotni wieczór na scenie słyszeliśmy także Ciabattę, która zwróciła uwagę profesjonalnym brzmieniem i intrygującym głosem wokalistki – Anny Barczewskiej. Na scenę wyszli także muzycy Laxigen Overdrive, którzy zaprezentowali solidną dawkę hard rocka połączoną z niebanalnymi tekstami.Dzień zakończył występ formacji Mama Selita – która przez ponad półtorej godziny rozgrzała do czerwoności gdyńskie Ucho. Publiczność nie odpuściła bisów i śpiewała razem z Igorem Seiderem – wokalistą grupy.

 

pifpaf_czarnazebra_43pifpaf_czarnazebra_32

 

Niedziela rozpoczęła się od dyskusji i warsztatów. Zespoły i zainteresowana publiczność rozmawiała m.in. o tym jak skonstruować umowę koncertową, rider i jakich błędów nie popełniać pisząc do wydawnictw. Po południu wszyscy przenieśli się do klubu Ucho.

 

Drugi dzień koncertów rozpoczął się od mocnego uderzenia. Grupa Lord & The Liar zahipnotyzowała jury i stojącą pod sceną publiczność. Skład, czerpiący z nowych, undergroundowych, muzycznych trendów, pod wodzą lidera: wokalisty, gitarzysty, klawiszowca i momentami akordeonisty – Pawła Swiernalisa – otrzymał w nagrodę realizację teledysku. Następnie na gdyńskiej scenie zagościł zespół BAO, który swoim rockandrollowym graniem, prostymi, sarkastycznymi tekstami i niesamowitą pozytywną energią poderwał wszystkich do wspólnej zabawy. Muzycy z Chrzanowa wygrali III edycję Pif Paf Music Festival i dzięki temu nagrają singel w studiu Sounds Greate Promotion w Gdyni. W niedzielę mogliśmy także usłyszeć melodyjny i melancholijny zespół Motyw pod przywództwem Karola Kałuży. Ostatni z walczących o nagrody bandów – Strzał w Głowę – zaprezentował energiczną, rockową energią i dużo gitarowego grania. Muzycy otrzymali zestaw upominków od salonu DrumStore. Dzień zakończył koncert zespołu Tabu i wspólna zabawa. Przy utworach laureatów złotego bączka Przystanku Woodstock skakali fani, ale także muzycy występujący wcześniej na scenie klubu Ucho.

 

pifpaf_IIdzien1pifpaf_IIdzien

 

Dwa dni festiwalu będą – miejmy nadzieję – początkiem na drodze do muzycznych sukcesów występujących w Gdyni zespołów. Jury w składzie: Marcin Jacobson, Jarosław Janiszewski, Artur Przygoda i organizatorzy podkreślają, że zespoły grały na wysokim poziomie, zaprezentowały oryginalny repertuar, a o tym kto otrzyma nagrodę trzeba było długo dyskutować.

 

pifpaf_czarnazebra_14pifpaf_czarnazebra_4