W pierwszym tygodniu warsztatów powstały „wizytówki”, czyli olbrzymie autoportrety uczestników projektu. „Wizytówki” przygotowywane na płótnach o wymiarach 4 x 1,5 m zawisły na fasadzie Pałacu Branickich, gdzie podczas wystawy „Światoobraz” odbywała się pierwsza część twórczych działań.
W drugiej części grupa już na osiedlu Piaskowa tworzyła instalację artystyczną, czyli wielkie przestrzenne bryły inspirowane grą „Tetris” (pomysł i projekt Mariusza Grabarskiego). Płyty drewniane o łącznej powierzchni 79 m2, podstawowy budulec, na początku były malowane przez dzieci na zaproponowane tematy, m.in. „wymarzone osiedle Piaskowa” czy „nasi sąsiedzi”. Następnie osoby starsze zbudowały właściwe bryły, po czym mieszkańcy Piaskowej przenieśli je w wybrane przez siebie miejsca. Bryły te służyły integracji mieszkańców osiedla, budowania więzi sąsiedzkich – młodszym jako elementy „scenografii” do zabaw, a starszym jako miejsce do rozmowy z sąsiadem.
Organizatorem projektu „Nasz autoportret” było Stowarzyszenie Twórców Kultury „Kulturnatywa”. Partnerem Ośrodek Pomocy Społecznej dzielnicy Wola. Projekt był współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy.
Mariusz Grabarski – student 4. roku na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom licencjacki „Ku pamięci” obronił z wyróżnieniem rektorskim w Pracowni Przestrzeni Audiowizualnej prof. Grzegorza Kowalskiego. W swojej twórczości skupia się na pedagogicznym wymiarze sztuki, dialogu i współpracy z drugim człowiekiem. Jest wielokrotnym stypendystą m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych: „Po 30 latach. Spojrzenie na pracownię Oskara Hansena” (Salon Akademii, Warszawa 2013), „Zmiana medium” pracownia Kowalskiego (Galerii Sztuki BWA, Jelenia Góra 2011).