Facebook

Majówka z Kulturnatywą

Kulturnatywa_MajówkazKulturnatywą_512px

Majówka z Kulturnatywą to dwa dni przepełnione warsztatami, spotkaniami i dyskusjami. Bezpłatne warsztaty będą odbywać się od świtu do nocy w Miejskim Domu Kultury w Redzie. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Zapisy będą prowadzone na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

 

Program warsztatów:

 

Warsztaty – 1 maja (czwartek)

 

Warsztaty teatralneto zajęcia dla osób zainteresowanych sceną, teatrem i grą aktorską. Przybliżymy Ci tajniki aktorstwa, rozwiniemy Twoją kreatywność i nauczymy pewności podczas działania na scenie. Poprawimy błędy dykcyjne i zachęcimy do wybierania nieszablonowych rozwiązań, ale przede wszystkim będziemy się doskonale bawić!

 

kiedy: 9.00 – 12.00
dla kogo: dla uczniów powyżej 13. roku życia
gdzie: Miejski Dom Kultury w Redzie

 

Warsztaty językowe „Twoje słowa są Twoją siłą” – czy czasem czujesz, że Twoje słowa wymykają Ci się spod kontroli? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie same dobre informacje. Po pierwsze – można to zmienić. Po drugie – wiemy, jak to zrobić. Po trzecie – nauczymy Cię rzeczy, które sprawią, że zaczniesz zachwycać tym, co mówisz i piszesz. Pokażemy Ci, jak mówić, aby Cię słuchano, jak pisać krótko, treściwie i poprawnie, a także jak Twoje myślenie wiąże się z pisaniem i mówieniem.

 

kiedy: 13.00 – 15.00
dla kogo: dla uczniów powyżej 15. roku życia
gdzie: Miejski Dom Kultury w Redzie

 

Warsztaty „Nowe media w kulturze” – to multimedialne wprowadzenie do wykorzystywania nowych mediów, w szczególności społecznościowych, w celu prowadzenia i promowania wydarzeń kulturalnych. Podczas warsztatów dowiesz się o dostępnych aplikacjach i możliwościach stwarzanych przez Internet, które nie wymagają zaawansowanej wiedzy z zakresu programowania i informatyki.

 

kiedy: 16.00 – 19.00
dla kogo: dla uczniów powyżej 13. roku życia
gdzie: Miejski Dom Kultury w Redzie

 

Warsztaty – 2 maja (piątek)

 

Warsztaty rozwoju osobistego – to zajęcia, dzięki którym doświadczysz twórczej mocy drzemiącej w Tobie. Pokażemy Ci, jak ważna jest wiara we własne możliwości i jak kreatywnie spożytkować swoją energię. Przekonasz się też, że nauka może być przyjemnością, która za kilka lat otworzy Ci na oścież drzwi do kariery.

 

kiedy: 9.00 – 12.00
dla kogo: dla uczniów powyżej 13. roku życia
gdzie: Miejski Dom Kultury w Redzie

 

Warsztaty „Skąd brać siłę do działania i jak znaleźć na wszystko czas?” – na to pytanie odpowiemy podczas warsztatów z motywacji oraz zarządzania sobą w czasie. Poznasz metody organizacji czasu, a także dowiesz się, co może Ci odbierać motywację do działania. Głównym zagadnieniem poruszonym na warsztatach będzie takie planowanie oraz wyznaczanie celów, które umożliwia ich skuteczną realizację.

 

kiedy: 12.30 – 14.30
dla kogo: dla uczniów powyżej 13. roku życia
gdzie: Miejski Dom Kultury w Redzie

 

Warsztaty muzyczne – zawsze chciałeś zagrać na gitarze (klasycznej, basowej, elektrycznej), instrumentach perkusyjnych, keyboardzie? A może umiesz już grać i potrzebujesz szlifów? Na tych warsztatach pomożemy Ci rozwinąć muzyczne pasje. Do grania dodamy odrobinę teorii. Wszystko podsumujemy wspólnym nagraniem audio.

 

kiedy: 14.00 – 17.00
dla kogo: dla uczniów powyżej 13. roku życia
gdzie: Muzyczny Starter, ul. Obwodowa 119, Reda

 

Warsztaty filmowe – będziemy wspólnie oglądać i dyskutować. Filmy często odbijają rzeczywistość, dlatego łatwiej przyjrzeć się problemom bohatera filmowego niż realnego człowieka. Czy tematy ze szklanego ekranu nas ciekawią? Czy to, co oglądamy, jest również problemem w naszej codzienności? Porozmawiamy o tym!

 

kiedy: 17.30 – 20.30
dla kogo: dla uczniów powyżej 13. roku życia
gdzie: Miejski Dom Kultury w Redzie

 

Ważne informacje:

 

Warsztaty są bezpłatne.

 

zapisy: na 15 minut przed rozpoczęciem warsztatów
grupa wiekowa: młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna
miejsce:
Miejski Dom Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59 A (sala widowiskowa, 3. piętro)
*Warsztaty muzyczne odbędą  się w Muzycznym Starterze przy ul. Obwodowej 119 w Redzie
kontakt: info@kulturnatywa.pl

 

Warsztaty poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Twórców Kultury „Kulturnatywa” – studenci Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Gdańskiego, którzy chcą podzielić się swoim doświadczeniem i twórczym podejściem do kultury.

 

 

Znajdź nas na Facebooku.

 

 

Kulturnatywa_MajówkazKulturnatywą_mapka_512px

 

 

Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta Redy.

Kulturnatywa_MajówkazKulturnatywą_logo_512px