Facebook

Kulturnatywa będzie zarażać energią podczas VII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego

Dodał: piotrek   Dnia: 8 kwiecień 2014

Kulturnatywa_kongres_512px

„Energia Pomorzan – skąd ją czerpać i jak z niej korzystać?” – takie pytanie przyświecać będzie uczestnikom VII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego. Nasze Stowarzyszenie będzie inspirować wszystkich podczas Forum Organizacji Społecznych – na naszym stoisku szykujemy wiele atrakcji!

 

Zaproszenie od organizatorów traktujemy jako wyróżnienie i wyraz poparcia dla naszych dotychczasowych działań. Tym bardziej cieszymy się, że będziemy rozmawiać o „energii Pomorzan”, która kojarzy się nam z witalnością, optymizmem i siłą. Jak mówią organizatorzy: „Spotkamy się, by rozmawiać zarówno o energii życiowej każdego z nas, jak i energii społecznej, stanowiącej źródło rozwoju naszych wspólnot – ludzi zamieszkujących razem ulicę, dzielnicę czy miejscowość”. Popieramy ten pogląd!

 

Wśród zaproszonych gości są m.in.: Janusz Lewandowski (komisarz europejski ds. programowania finansowego i budżetu), Joanna Kluzik-Rostkowska (minister edukacji narodowej), Natalia Hatalska (blogerka, ekspert ds. komunikacji), Maciej Grabowski (minister środowiska), Andrzej Zybertowicz (socjolog, UMK w Toruniu), Joanna Szczepkowska (aktorka teatralna i filmowa), Paweł Fortuna (psycholog społeczny, KUL) oraz Elżbieta Benkowska (reżyserka nominowana do Złotej Palmy w Cannes).

 

Organizatorem Kongresów Obywatelskich jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową – w tym roku odbędzie się VII Pomorski Kongres Obywatelski oraz IX Ogólnopolski Kongres Obywatelski w Warszawie. Do tej pory w Kongresach wzięło udział ponad pół tysiąca panelistów – autorytetów z różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego. Kongres stanowi płaszczyznę wymiany myśli, emocji, informacji i pomysłów między różnymi środowiskami i pokoleniami. Jego celem jest debata publiczna – otwarta, pozbawiona uprzedzeń i możliwie empatyczna, oparta na wzajemnym szacunku i dialogu. Kongres ma też za zadanie inspirować i motywować do oddolnych działań obywatelskich.

 

Sprawdźcie w jakim doskonałym gronie będziemy zarażać energią podczas 3. Pomorskiego Forum Organizacji Społecznych – http://www.kongresobywatelski.pl/category/vii-pomorski-kongres-obywatelski/pomorskie-forum-organizacji-spolecznych-informacje ;-)

 

Bądźcie z nami 12 kwietnia w godz. 10.00 – 16.00 na Politechnice Gdańskiej! Trzymajcie za nas kciuki!

 

***

Więcej informacji o Kongresie:
http://www.kongresobywatelski.pl/
https://www.facebook.com/KongresObywatelski

 

Aby wziąć udział w Kongresie należy wypełnić zgłoszenie (udział w Kongresie jest bezpłatny): https://rejestracja.ibngr.pl/kongresobywatelski/