Facebook

Kino zawita do Redy. „Polowanie” w Redzkim Klubie Filmowym

Dodał: piotrek   Dnia: 13 kwietnia 2015

rkf_banner2-2

Filmem „Polowanie” rozpocznie działalność Redzki Klub Filmowy. Chcemy organizować cykliczne, bezpłatne pokazy dla mieszkańców w Fabryce Kultury. Pierwszy pokaz odbędzie się w kwietniu.

 

Inauguracja Redzkiego Klubu Filmowego odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w Fabryce Kultury (Łąkowa 59A). Podczas spotkania obejrzymy film „Polowanie”, a także będziemy mogli wziąć udział w dyskusji i konkursach z nagrodami. Zapraszamy do dołączeniu do wydarzenia na Faceboku >>>kliknij.

 

„Polowanie” to skandynawska produkcja z 2012 roku, w reżyserii Thomasa Vinterberga. Film zdobył 3 nagrody na festiwalu w Cannes, był też nominowany do Oscarów i Złotych Globów. To chwytający za gardło dramat nauczyciela oskarżonego o molestowanie, który musi udowodnić swoją niewinność. Jest to tym trudniejsze, że wszyscy bliscy odwracają się od niego.

 

– W Redzie jest ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia filmowe. W przeprowadzonej przez nas ankiecie, ponad 200 osób zadeklarowało, że chce uczestniczyć w cyklicznych spotkaniach z kinem w naszym mieście. Podczas Redzkiego Klubu Filmowego, poza projekcją, przygotowujemy dyskusję i konkursy. Do wygrania będą m.in. vouchery do restauracji, na kręgle czy na zakupy do lokalnego sklepu. Nie zabraknie też popcornu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców – mówi organizator wydarzenia, Piotr Wróblewski ze Stowarzyszenia Kulturnatywa.

 

Kolejny film będzie wyświetlany 23 maja. Wtedy obejrzymy „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

 

– Chcemy zaangażować mieszkańców w życie kulturalne miasta. Często mówi się, że Reda to sypialnia Trójmiasta. To krzywdzące określenie. Widzimy, że jest tutaj spora grupa ludzi, która chce uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach. My staramy się takie organizować. Teraz zapraszamy na pokazy, podczas których będzie czas na rozmowę o tym, jakich wydarzeń chcą mieszkańcy – mówi Piotr Wróblewski.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Redy.