Facebook

Dokument „Efekt domina” w Redzkim Klubie Filmowym

Dodał: piotrek   Dnia: 19 czerwca 2015

pokaz filmu-18

Projekcja filmu „Efekt domina” rozpocznie dyskusję o problemie życia w państwie, które jest przedmiotem międzynarodowych sporów politycznych. W dniu 27 czerwca o godz. 19.00 w Fabryce Kultury (ul. Łąkowa 58A) odbędzie się trzeci bezpłatny pokaz w ramach Redzkiego Klubu Filmowego, organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturnatywa. Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku >>>kliknij.

 

Film twórców wielokrotnie nagradzanego „Królika po berlińsku” – „Efekt domina” – został wyreżyserowany przez Elwirę Niewierę i Piotra Rosołowskiego. Opowiada losy dwójki zwykłych ludzi – Rafaela i rosyjskiej śpiewaczki operowej Nataszy, żyjących w Abchazji – państwie traktowanym przez ONZ i Radę Europejską jako integralną część Gruzji, której niepodległość uznają jedynie Rosja, Nikaragua i Wenezuela.

 

Abchazja to kraj uzależniony od Rosji, skazany na polityczny, gospodarczy i kulturalny niebyt. Państwo trwające na łasce lub niełasce mocarstwa rosyjskiego. Dokument pokazuje jak międzynarodowe spory polityczne wpływają na życie zwykłych obywateli – czy taki sam los czeka Ukraińców, mieszkańców Krymu, a może Polaków?

 

Po pokazie jest zaplanowana dyskusja z ekspertem. Porozmawiamy o problemie niezależności państwowej, sile patriotyzmu, a także wpływie polityki międzynarodowej na życie zwykłych obywateli. Zastanowimy się również czy i na ile ten problem może dotyczyć Polaków.

 

- Pierwsze dwie projekcje Redzkiego Klubu Filmowego pokazały, że w Redzie ludzie potrzebują regularnych spotkań z filmem. Chcemy, aby takie wydarzenia odbywały się w naszym mieście cyklicznie, przez cały rok – mówi organizator, Piotr Majchrzak ze Stowarzyszenia Kulturnatywa.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Redy.

 

Fotografia: Czarna Zebra.

 

plakat_A3_efekt_domina3

 

 

Tym razem wspólnie oglądaliśmy film Wojtka Smarzowskiego. Dziękujemy za przybycie i ciekawą dyskusję!Zdjęcia: Czarna Zebra

Posted by Kulturnatywa Twórcy Kultury on 25 maja 2015